Палац Любомирських

Палац Любомирських є однією з найдавніших споруд міста Дубна. Його історія починається з замку князів Острозьких, древні мури якого пам'ятають набіги кримських татар у XV ст., напади козацьких загонів Максима Кривоноса та російського війська у XVІІ ст. Вони залишались неушкодженими під час Північної війни 1700-1721 років, повстання Тадеуша Костюшка наприкінці XVІІІ ст. та французько-російської війни 1812 року. Тут перебували гетьман Іван Мазепа, шведський король Карл ХІІ, цар Петро І, полководці Суворов і Кутузов. Тут зберігали свої багаті скарби князі Острозькі, а згодом - і нащадки Острозької ординації: князі Заславські, Сангушки, Любомирські. Тут, під охороною хоругв ординацького війська, надійно зберігались безцінні родинні архіви цих можновладців. Тут діяла людвисарня - ливарна майстерня, де виготовляли гармати, культові речі для храмів та монастирів.

Скарби приваблювали завойовників. Саме багатства замку, вважають історики, і були справжньою причиною десятків ворожих нападів на Дубно.

У другій половині XVIII століття, за часів Станіслава і Михайла Любомирських на старому фундаменті замку князів Острозьких будують палац Любомирських з великими бальною та бенкетною залами, які декорував відомий італійський майстер Доменіко Мерліні. І досі збереглися вакханки і сатири, що завмерли в танці.

Основу замку у Дубно створював корпус при в'їздній брамі, спорудженій у XVI-XVII ст., з порталом у стилі епохи Відродження. Прикрасою брами був герб князів Острозьких у гарній оправі, який зберігся до наших днів.

В Надбрамному корпусі, у якому жили князі і від якого до міста був підвісний міст, нині діють виставки середньовічних ікон, скульптури, підсвічників, дзвонів. Деякі експонати по-своєму унікальні, тому з таким завмиранням серця й спиняються перед ними екскурсанти.

Сьогодні замок входить до складу державного історико-культурного заповідника м.Дубно.

Адреса:

35603, м.Дубно, вул. Замкова, 7а

Телефон:

+380 (3656) 4-24-01, 4-35-68

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут