Городоцький Свято-Миколаївський жіночий монастир

На міжрічному острівку розміщено Городоцький Свято-Миколаївський жіночий монастир, заснований у кінці 16-го століття, який має глибоку історію, пов'язану із ім'ям барона Штейнгеля.

Від м.Рівне до монастиря-5 км,від залізничного вокзалу-8км,від аеропорту -10км.

Обитель стоїть у центрі села Городок біля північно-західних околиць м. Рівне, займає овальний височинний острівець на річці Устя, відокремлена річковими рукавами від решти сільської забудови, із зовнішнім світом сполучається мостом в західній частині острова, оточена старовинним парком.

Село Городок документально відоме з середини XV ст. На рубежі XV-XVI ст. власниця Городка, княгиня Анастасія Вільшанська, подарувала цей маєток із замком на острові Києво-Печерській Лаврі. Перша звістка про Городок як лаврський маєток датована 6 березня 1516 р. У цей день князь Костянтин Іванович Острозький, одружений на дочці Анастасії Тетяні, підтвердив заповіт тещі про передачу Городка Лаврі. На острові в Городку Лавра заснувала свій скит.

Тут знаходиться Свято-Миколаївська церква - пам'ятка 17ст у якій зберігається Козельщанська чудотворна ікона Богоматері "Милосердна". Ікона є чудотворною та зцілює від тяжких недуг,бездітним жінкам дарує радість материнства. Шанований список Козельшанської ікони Божої Матері, що іменується «милосердна» - дар Києво-Печерської Лаври, як матері Свято-Миколаївської обителі, доставлений в Городок 11 січня 2000 р. У пам'ять цього дня в монастирі встановлено щорічне місцеве святкування.

Освітні установи при монастирі - це Жіноче регентське Духовне училище, засноване в 1991 р. як жіночі регентські курси, нинішній статус отримало в 1993 р.,музична студія для дітей, відкрита в 1995 р.: вивчення Закону Божого, участь у богослужебному співі, малювання, рукоділля.

Скити і подвір'я монастиря – це Вознесенське подвір'я в смт Млинів Рівненської області відкрито в 2003 р. в будівлі закритої лікарні.Свято-Георгіївське подвіря у м. Рівне облаштовано в 2001 р. в одноповерховому жилому будинку, безгосподарному, але відремонтованому силами монастиря.Свято-Аннинський скит (св. прав. Анни) на здавна шанованому однойменному джерелі в околицях Почаєва (с. Онишківці Дубенського району Рівненської області) засновано в 2000 р.

Адреса:

35331, вул.Монастирська, с.Городок, РРівненського району, Рівненської області

Телефон:

+380 (362)21-78-27, 21-79-71 настоятелька - ігуменя Михаїла (Заєць)

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут