Свято-Івано-Богословська церква (1595 р.)

Незважаючи на жорстоке переслідування і примусове окатоличування населення, у 1595 році в Синьові було збудовано церкву Івана Богослова, в якій, за переказами, козаки Максима Кривоноса освячували свої хоругви та бойові знамена, шаблі. В 1857 році парафіяни звели дзвіницю.За свій довгий вік церква зазнала чимало ремонтів і перебудов, а от дзвіниця зберегла свій, майже, первинний вигляд.

Храм є архітектурною пам’яткою. Це пам’ятка волинського церковного дерев’яного зодчества. За своєю архітектурною побудовою і пропорціями церква є типово-волинською: тризрубною, з рівновеликими зрубами і досить великими сіньми, що прилягають до основного об’єму із заходу. Єдиний купол знаходиться над середнім зрубом, на широкому восьмерику, увінчаному восьмигранною бароковою главою з чотирма спрощеними люкарнами і маківкою у вигляді цибулини.

І сам купол і трикутні класицистичні фронтони на північних і південних фасадах, що підтримуються вузькими пілястрами, і вузький фриз під навісом покриття – все це, очевидно, більш пізні нові доробки, які з’явились після неодноразових ремонтів й перебудов. На прямокутному подвір’ї, в південно-західному куті притулилась до паркану невелика двохярусна дзвіниця, яка збереглась майже у первинному вигляді.

Адреса:

35426, Рівненська область, Гощанський район, с. Синів

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут