Торчинський народний історичний музей

Офіційно відкритий 1960 р. У 1967 році удостоєний звання „Народний музей”.

Музей має багату і різноманітну фондову збірку: палеонтологічні знахідки, археологічні пам’ятки, скарби монет, великий фонд документів різного часу, стародруки, вироби місцевих ремісників, побутові речі сільських і міських мешканців, твори живопису і скульптури, меморіальні речі, зокрема, унікальна шафа і дзеркало колишнього мешканця села Городок, відомого польського письменника, художника і етнографа Й.І.Крашевського. Зараз в музеї зберігається більше 7,5 тис.експонатів.

Засновник і директор музею – Г.О.Гуртовий- все своє життя присвятив науково-дослідницькій роботі та вивченню історії волинського краю. Багато уваги приділяє вивченню українського козацтва і доводить його волинське походження.

Результатом наукових досліджень краєзнавця стали книги „Волинь – край козацький”, „Торчин – передзвін віків”, „Волинський Ружин і гетьмани Ружинські”.

У музеї можна отримати іформацію про населені пункти Волині пов’язані з подіями козацької доби та козацькими ватажками.

с.Уляники біля Луцька, звідки родом козацькі полковники Григорій, Іван і Данило Гуляницькі. Вони мужньо боролися за незалежність України, підтримавши гетьмана Івана Виговського. І.Гуляницький на чолі Корсунського полку брав участь в Берестецькій битві, Григорій і Данило зіграли важливу роль у знаменитому розгромі московського війська під Конотопом.

Продовжувачами великої справи козацтва у другій половині XVI ст. виступили козацькі гетьмани Остафій, Михайло, Богдан і Кирик Ружинські, які родом з с.Ружин біля Ковеля. Вони кілька разів обирались козаками на гетьманство. Є.Ружинський разом з легендарним Байдою засновував Запорізьку Січ, був намісником воєводи у Києві. Ружинські прославились сміливими походами на татар і турків. Виступили реформаторами устрою козацького реєстрового війська і тактики ведення бою.

Адреса:

45612, Волинська область, Луцький район, смт. Торчин, вул. Незалежності, 84.

Телефон:

+380(332) 79-75-56.

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут